Type to search

POLITIKA SPRÁVY

Čaputová tlačí na Glváčov odchod! Pozrite sa, čo povedala

Edita Silna
Edita Silna nov 07

 

Zuzana Čaputová v prezidentskom paláci vyhlásila, že Martin Glváč by mal odstúpiť.

 

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si myslí, že Martin Glváč (Smer-SD) by mal odstúpiť z pozície podpredsedu Národnej rady (NR) SR. Povedala to na stredajšom brífingu.

 

„Myslím si, že by mal odstúpiť z pozície podpredsedu NR SR. Je to predsa len vysoká funkcia a pozícia, druhá najvyššia v zákonodarnom zbore,“ skonštatovala Čaputová.

 

Čaputová otvorene povedala, čo si myslí o predĺženom moratóriu!

Zuzana Čaputová má vážne pochybnosti o tejto zmene….

 

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár po stredajšom stretnutí s Glváčom povedal, že strana podporí otvorenie prípadnej mimoriadnej schôdze na jeho odvolanie z funkcie. Dodal, že poslanci Mosta-Híd pravdepodobne zahlasujú aj za jeho odvolanie, ešte sa však podľa jeho slov musia dohodnúť na poslaneckom klube.

 

Glváč mal čeliť odvolávaniu už koncom októbra, poslanci však neschválili program schôdze. Dôvodom na jeho odvolanie mala byť jeho údajná komunikácia s Marianom Kočnerom, ktorý je obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka.

Glváč po neschválení programu schôdze informoval, že svoje rozhodnutie oznámi čoskoro. Doteraz sa však nevyjadril. Opozícia už avizovala opätovné iniciovanie mimoriadnej schôdze parlamentu na jeho odvolanie.

 

TAKTO Martin Glváč vysvetľuje komunikáciu s Kočnerom!

Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) reagoval na zverejnenie celej údajnej komunikácie s Marianom Kočnerom…

 

Predseda Smeru-SD Robert Fico nevidí dôvod na Glváčov odchod z funkcie. Deklaroval, že stojí za akýmkoľvek rozhodnutím, ktoré Glváč urobí.

 

Údajnú komunikáciu medzi ním a Kočnerom cez aplikáciu Viber zverejnil líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Tvrdí, že Glváč mal vedieť o viacerých kauzách Mariana K. a že klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol.

 

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak