Type to search

SPRÁVY

Všetko, čo musíte vedieť o obmedzenom pohybe počas Veľkej noci!

Edita Silna
Edita Silna apr 07

Obmedzenie pohybu bude platné od polnoci stredy 8. apríla, skončí sa v pondelok 13. apríla v noci minútu pred polnocou.

 

Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) v pondelok večer schválila rozšírenie núdzového stavu vrátane obmedzenia slobody pohybu počas veľkonočných sviatkov. Zákaz vychádzania platí od stredy 8. apríla od 00:00 a skončí sa v pondelok 13. apríla o 23:59.

 

Zákaz vychádzania sa nevzťahuje na cestu do zamestnania či na výkon podnikateľskej činnosti, nákup nevyhnutných potrieb, ako sú potraviny či lieky pre seba či niekoho iného (teda nielen pre člena rodiny, ale napríklad aj pre suseda), či na cestu do zdravotníckeho zariadenia.

Neuveríte, k čomu vyzýva Slovákov Boris Kollár!

Viac informácii sa dočítate v článku…

Výnimku má aj pohyb v prírode v rámci okresu, ale aj cesta vo vnútri okresu, ak sa niekto stará o človeka, ktorý je odkázaný na pomoc, či cesta na pohreb blízkej osoby. V prípade Bratislavy a Košíc nie sú takéto cesty limitované jednotlivými okresmi, ale územím celého mesta (napríklad v Bratislave je ich päť ).

 

Vláda prijala aj zákaz zhromažďovania viacerých osôb s výnimkou členov spoločnej domácnosti. Toto opatrenie má zamedziť stretnutiam skupiniek priateľov v prírode. „Ak by to bolo o tom, že necestujeme po Slovensku, ale spravíme si piknik na Železnej studničke, asi by sme nesplnili cieľ,“ povedal premiér.

 

Premiér večer vysvetlil, že polícia bude oprávnenosť pohybu zisťovať najmä spätne, pokuty sa nebudú dávať na mieste. Ľudia si nebudú musieť vybavovať napríklad potvrdenie od zamestnávateľa, aby policajtom dokázali, že idú naozaj do práce.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak