Type to search

POLITIKA

Prezidentka Čaputová bude v pléne Národnej rady SR!

Edita Silna
Edita Silna máj 13

Na rokovaní siedmej schôdze Národnej rady SR (NR SR) sa dnes o 14:00 zúčastní aj prezidentka Zuzana Čaputová. Vypočuje si výročnú správu o činnosti verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej za rok 2019. Okrem ombudsmanky budú výročné správy prezentovať aj komisárka pre deti Viera Tomanová či predsedníčka Rady vlády pre vysielanie a retransmisiu Marta Danielová.

 

Schôdza dnes pokračuje druhým rokovacím dňom so začiatkom o 10:30.

 

Poslanci NR SR budú dnes v druhom čítaní rokovať aj o novele zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorej cieľom je zefektívniť výberové konanie na obsadenie funkcie profesionálneho vojaka. Návrh zákona z dielne Ministerstva obrany SR zároveň upravuje podmienky, za akých je možné prepustiť profesionálneho vojaka zo služby.

Členovia zákonodarného orgánu prerokujú aj návrh zákona od Ministerstva kultúry SR, ktorý dočasne upravuje zmluvné podmienky realizácie verejných kultúrnych podujatí. Cieľom návrhu je upraviť zmluvné podmienky konania podujatí predovšetkým tak, aby nemožnosť konania podujatia nespôsobila neprimeranú negatívnu ekonomickú záťaž pre jeho usporiadateľa. Novela má zároveň za cieľ ponúknuť vhodné, respektíve náhradné alternatívy pre tých, ktorí sa mali na podujatí zúčastniť. Návrh zákona umožňuje aj širší prístup k podpore pre umelcov.

 

Oba zákony prijímajú poslanci v skrátenom legislatívnom konaní.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak