Type to search

POLITIKA

Premiér Matovič sa rozhorčil! Chce zavádzať TAKÉTO ZMENY

Edita Silna
Edita Silna máj 19

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) chce v štátnej správe určiť hrubú čiaru medzi politikou a odbornosťou.

 

„Musíme ju určiť aj na jednotlivých ministerstvách. Do budúcna to bude znamenať, že ministri a štátni tajomníci sú politické nominácie,“ vysvetlil Matovič. Ako dodal, generálny tajomník služobného úradu jednotlivého ministerstva musí byť človek, ktorému minister dôveruje, a za touto funkciou by sa mala urobiť hrubá čiara. „Za touto pozíciou by už ďalej politika nasledovať nemala. Túto debatu však nemáme v rámci koalície ukončenú,“ uviedol.

 

Poznamenal, že jeho ambíciou a zároveň aj prioritou je, aby sa takáto hrubá čiara medzi politikou a odbornosťou urobila a aby sa ochránil aj odborný personál na ministerstvách a v štátnej správe od politiky. Ako ďalej doplnil, kým sa takýto krok neurobí, dovtedy sú jednotlivé nominácie na jednotlivé posty v úradoch v rukách jednotlivých ministerstiev.

„Ambíciou je, aby sa štátne hranice mohli otvoriť čím skôr. Musí to byť však v súlade so zdravým rozumom a s medicínskou stránkou veci,“ povedal Matovič

„Nesmieme otvárať hranice voči krajinám, kde je nejako výrazne viacej chorých ľudí na COVID-19, lebo by sa to znova prelialo k nám a mali by sme tu doma vlastný problém. Robíme maximum, čo môžeme,“ povedal premiér. Doplnil, že „nechceme mať zatvorené hranice voči nejakej krajine, ak tam nebude reálny dôvod“. V momente, keď dôvody pominú, je za to, aby sa hranice otvorili čím skôr.

Matovičova vláda musí ustúpiť! TOTO Smeru vyšlo

Viac informácií nájdete v článku…

Matovič poznamenal, že rúška na voľnom priestranstve možno čoskoro nebudú povinné. Závisieť to však bude od počtu nových prípadov nakazenia novým koronavírusom. Naďalej však vyzýva ľudí, aby boli zodpovední.

 

Premiér poznamenal, že nevie, či by sa čoskoro mohli otvoriť obchodné centrá. Podľa neho sa uvidí, ako rozhodne konzílium odborníkov.sk_SKSlovak
sk_SKSlovak