Type to search

POLITIKA

Suverén Pellegrini odkryl všetky svoje karty a prezradil viac, než chcel!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik jún 29


Peter Pellegrini patrí v súčasnej opozícii k jasným favoritom medzi voličmi, no po nedeľnej relácií ostali zrejme mnohí poriadne zaskočení. Bývalý premiér totiž zodpovedal okrem iného aj otázku, s ktorými stranami v budúcnosti nevylučuje spoluprácu.

 

Popularita Petra Pellegriniho v posledných mesiacoch stúpa a politik sa po nezhodách v Smere rozhodol spolu s ďalšími odísť a založiť si vlastnú stranu. Po jeho boku tak teraz stojí Denisa Saková, Erik Tomáš či Richard Raši, pričom Fico označil novú skupinu ako “biznis krídlo Smeru” či “Kaliňákove deti”. Podla Pellegriniho slov však nevylučuje, že posilniť jeho rady prídu možno aj ďalšie tváre.

 

Ako dodal, viac ako jeden človek zvažuje prestup zo Smeru a nasvedčujú tomu aj slová odídenkyne Moniky Smolkovej. Zároveň naznačil, ako sa bude nová strana volať a dnes je už jasné, že v názve sa objaví slovíčko “hlas”. Aj keď doposiaľ zdôrazňoval, ako sa politicky nezhoduje so Smerom a plánuje viesť krajinu iným smerom, svojimi odpoveďami na otázky poriadne prekvapil.

Do budúcna totiž vôbec nevylučuje spoluprácu so svojím aktuálnym “rivalom” Ficom a podľa neho bude všetko záležať od výsledkov volieb. Rovnako odpovedal aj v prípade strany Dobrá voľba a ďalšieho bývalého smeráka Tomáša Druckera. V prípade, že by však práve s týmito dvomi stranami utvoril niekedy koalíciu, znamenalo by to opätovnú úzku spoluprácu všetkých bývalých a súčasných členov Smeru.sk_SKSlovak
sk_SKSlovak