Type to search

POLITIKA

Kollár opať KLAMAL: Neuveríte, čo na Borisa vytiahol Haščák!


Schôdzka mala prebehnúť v hoteli, ktorý patrí poslancovi Kollárovej strany Sme rodina Martinovi Borguľovi.

 

Predseda parlamentu Boris Kollár sa v piatok stretol so spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.  Schôdzka mala prebehnúť v hoteli, ktorý patrí poslancovi Kollárovej strany Sme rodina Martinovi Borguľovi.

 

„Rozprávali sme sa o mojich osobných veciach, o atakoch na moju osobu,“ uviedol Kollár s tým, že v pondelok k tomu urobí tlačovú konferenciu. Haščák zase uviedol, že témou stretnutia bola kniha, ktorú pripravuje. Tá má byť o politike.Haščák je spolumajiteľom finančnej skupiny Penta, ktorá sa angažuje vo viacerých odvetviach. Medzi inými v médiách či zdravotníctve. V širšej verejnosti sa stal známy najmä po prepuknutí kauzy Gorila, v ktorej sa objavuje jeho meno. Spis Gorila zverejnil anonym v decembri 2011.

 

Haščák mal v byte na Vazovovej ulici v Bratislave podľa prepisu konzultovať obsadzovanie vysokých štátnych postov s politikmi. Biznismen korupčnícke metódy spomínané v dokumente popiera.

 

Proti Haščákovi a Pente ostro pred voľbami vystupoval súčasný Kollárov koaličný partner a premiér Igor Matovič.  Ten bol dokonca na Cypre, kde ukázal na schránky, ktoré majú patriť firmám finančnej Penty. Tvrdil, že Penta spolu so Smerom pripravili Slovensko o 400 miliónov eur.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak