Type to search

POLITIKA

Puškárová uštedrila Matovičovi poriadne ostrú lekciu! TOTO premiéra zabolí

Hosťom Mimoriadnej relácie televízie Markíza so Zlaticou Puškárovou bol premiér Igor Matovič, ktorý mal prísť informovať občanov o zmenách v opatreniach. Ostrieľaná moderátorka ale odrazu politika prerušila v reči a adresovala mu veľmi úprimné slová.


Igor Matovič zavítal do štúdia televízie Markíza, keď prijal v stredu pozvanie za stôl Mimoriadnej relácie spolu so Zlaticou Puškárovou. Premiér prišiel pred kamery, aby občanom vysvetlil, čo ich od 1. októbra čaká a na aké opatrenia sa majú opätovne pripraviť. Ako nedávno vysvitlo, pacienti sa musia obrniť trpezlivosťou, keďže dôjde aj k odkladom niektorých operácií.

 

Matovič však neprišiel pred divákov práve vyzbrojený odpoveďami a často odporúčal kontaktovať s otázkami jeho kolegov. Keď sa totiž Puškárová opýtala, na aké hromadné podujatia musia občania prísť s testom nie starším ako 12 hodín, odpovedal neurčito. “Priznám sa, nemal som dnes veľmi čas, mali sme dnes 50 bodov rokovania vlády, úplný rekord. Nepozeral som presne, ako Úrad verejného zdravotníctva napísal celé to opatrenie. Pán hygienik by bol asi lepší na túto otázku… Počas prvej vlny boli úplne zakázané hromadné združovania, ale nevyznám sa presne, či je hromadné podujatie to isté ako združovanie, a to by som teraz bol na tenkom ľade, takže neviem,” uviedol. Rovnako odporúčal Puškárovej obrátiť sa na ministrov v otázke podpory športu a umelcov so slovami o blokácii v Európskej komisii.


Keď navyše reagoval na otázku ohľadne obmedzení počas Dušičiek so slovami želania, aby sme to spoločne zvládli, skočila mu moderátorka do reči. Premiérovi adresovala poriadne úprimné slová: “No, snažíme sa, ale nie vždy je to pri vás, pán premiér, jednoduché, úprimne vám poviem. Pretože v pondelok ste hlásili niečo iné, v utorok zase niečo iné, dnes je všetko inak. Možno, keby ste sa poradili predtým, ako vystúpite pred verejnosťou aj s ľuďmi, ktorých sa to týka, športovci, cirkev…,” vypadlo z Puškárovej.

 

Matovič sa ale k drsnej kritike markizáčky okamžite vyjadril: “Keď ale hovoríte, že v pondelok niečo iné, teraz niečo iné, trošku je to zveličovanie, lebo podstata týchto opatrení je na 99 % rovnaká, detail sa mení. Chceli sme zabezpečiť spravodlivosť, keď na hokeji môže byť 50 športovcov, tak aby aj v divadle, keď tam sú dvaja herci, aby tam mohli mať 48 divákov, aby si jeden druhému nezávideli,” uviedol premiér, ktorý tému “nezávidenia” spomínal aj na sociálnej sieti.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak