Type to search

POLITIKA

Pellegrini NAPADOL súčasnú vládu! Buďte konečne transparentní!

Edita Silna
Edita Silna okt 12

Nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho chcú na utorkovej (13. 10.) mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR iniciovať uznesenie, ktorým má plénum požiadať vládu a kompetentné orgány, aby predstúpili pred poslancov a podali informácie, na základe ktorých sa prijímajú súčasné epidemiologické opatrenia. Informoval o tom na pondelkovej tlačovej konferencii.


Dodal, že ak toto uznesenie NR SR odmietne, iniciovať budú poslanecký prieskum. Pellegrini tiež podotkol, že občania nie sú zodpovední za aktuálnu situáciu, ako im to pred pár dňami „vykričal“ premiér Igor Matovič (OĽANO). Tvrdí, že zodpovedný je premiér a jeho vláda.

 

„Je pravdou, že nikto z nás netuší, ako tie rokovania prebiehajú, čo sa tam rozpráva,“ podotkol Pellegrini v súvislosti s rokovaniami pandemickej komisie vlády a ústredného krízového štábu (ÚKŠ). Preto by podľa neho mala vláda poskytnúť podklady, dáta a informácie, na základe ktorých prijíma opatrenia.Pellegrini opätovne vyhlásil, že vláda podcenila letné mesiace a prípravu na druhú vlnu pandémie. Vyzval ju, aby urýchlene rokovala o poskytnutí pomoci všetkým segmentom dotknutým opatreniami proti pandémii. Poukázal na to, že mnohé segmenty ešte neboli odškodnené ani za prvú vlnu a má obavy, že mnohé firmy, ktoré s ťažkosťami prvú vlnu ako tak prežili, druhú už neprežijú.

 

Podotkol tiež, že v časoch, keď sa vyžaduje dôvera vlády a konsenzus, je neprípustné, aby bola verejnosť svedkami roztržky dvoch predstaviteľov štátu. „Ako je možné, že predseda vlády dopustí takýto signál spoločnosti, ak chce následne nejakú disciplínu, dôveru a držiavanie pravidiel,“ uviedol v súvislosti s roztržkou premiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) cez médiá a na sociálnej sieti po nedeľnom (11. 10.) rokovaní ústredného krízového štábu.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak