Type to search

POLITIKA

TAJNÉ stretnutie Kaliňáka, Bödöra a Gašpara: TAKTO chceli odstrániť Matoviča!

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó vypovedal aj o údajnom tajnom stretnutí na ministerstve vnútra. Mal na ňom byť Kaliňák, Gašpar, Bödör a Makó. Riešiť mali, čím by mohli politicky poškodiť Igora Matoviča pred voľbami.


Údajná zločinecká skupina začala na diskreditácii Igora Matoviča pracovať niekedy v lete 2015. V tom čase totiž patril medzi najhlasnejších kritikov vlády a jeho aktivity „extrémne narušovali politický kurz strany Smer-SD,” popisuje podrobne vo svojej výpovedi bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó.

Pokyny k zberu kompromateriálov na Matoviča mali na stretnutiach skupiny zadávať oligarcha Norbert Bödör a vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar. „V rámci týchto stretnutí sa zadali zo strany Nora a Tibora úlohy,” tvrdí vo výpovedi Makó. Súčasťou zberu kompromateriálov bolo aj dvojdňové sledovanie osoby Igora Matoviča.


„Na základe všetkých nástrojov finančnej správy, ako aj informácií z prostredia polície, sme zostavili diagram jednotlivých prešľapov Matoviča,” uvádza ďalej Makó.

Tento diagram mal následne samotný Makó prezentovať na stretnutí na ministerstve vnútra. Makóovou úlohou bolo podrobne popísať, čo na Igora Matoviča zohnali, akých trestných činov sa mohol dopustiť a akým spôsobom by ho mohli verejne kompromitovať. Na stretnutí priamo na pôde Ministerstva vnútra SR boli podľa Makóa vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák, Norbert Bödör, Tibor Gašpar a Makó.

 

Robert Kaliňák sa vraj pred Makóm zdržal komentára, exriaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy následne zo stretnutia odišiel a nechal trojicu osamote. Nasledujúci týždeň bolo ďalšie stretnutie, ktoré sa konalo na policajnom prezídiu a organizoval ho Tibor Gašpar, tvrdí vo výpovedi Makó.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak