Type to search

POLITIKA

Premiér už nie je premiérom, Sulík si z neho robí prdel! TOTO Matovičova vláda neustojí

Premiér už nie je premiérom, tvrdí Pellegrini. Tvrdá kritika pristála na strane Matovičovej vlády. Hlas-SD nebude ľudí odhovárať od účasti na testovaní, no pýta sa, kto bude testy vykonávať, keďže zdravotníci sú vyťažení a nemocnice kolabujú.


Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini pripomenul, že už na jeseň s kolegami upozorňovali, že antigénové testy nie sú vhodné na celoplošné testovanie, pretože mnohí dostali falošné priepustky na slobodu. Pellegrini tiež kritizuje, že vláda chce zdravotníkov “vyhnať” do ulíc a nechať ich v mrazoch trikrát po sebe testovať, hoci už teraz sú zdravotníci a nemocnice na pokraji síl.

 

“Mám vážne obavy, či sa to dá urobiť a kto tie testy nakoniec vykoná. Ale pokiaľ vláda nemá iné riešenie, nech nasadí plošné testovanie, ale nie som si istý, či nám to pomôže,” skonštatoval na tlačovej konferencii. Pellegrini bol vo svojich vyjadrenia v utorok poriadne ostrý: “Premiér už nie je premiérom tejto krajiny, minister Sulík si z neho robí prdel všade, kde môže. Odkazujú si tu infantilné kreslené statusy na svojich facebookoch. Ja som toto nezažil od vzniku Slovenskej republiky a verte, že politiku sledujem veľmi intenzívne a hýbem sa v nej už naozaj veľa rokov. Táto situácia je neudržateľná, jediné čo pomôže sú predčasné voľby!”

 

Celoplošné testovanie avizoval premiér po pondelkovom (11. 1.) rokovaní vlády. Opakovať sa má v okresoch až dovtedy, kým úroveň incidencie neklesne pod 0,5 percenta. Pretestovanie sa má zrealizovať o necelé dva týždne. Samosprávy v najpostihnutejších regiónoch premiér vyzval, aby, pokiaľ majú na to kapacity, uskutočnili testovanie už najbližší víkend. Absolvovanie testu má byť podmienkou na uplatnenie si výnimky zo zákazu vychádzania vrátane cesty do práce či pobytu v prírode.

 

zdroj https://ereport.sk


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak