Type to search

SPRÁVY

Expremiérova žena mala na mále: Toto je najväčšie TAJOMSTVO Pavlíny Matovičovej

Edita Silna
Edita Silna apr 10

Vklad Pavlíny Matovičovej do Arca Capital mohol dosiahnuť 10 miliónov eur. Expremiér sa odvoláva na zrušené bezpodielové vlastníctvo.

Manželka predsedu vlády Pavlína Matovičová mala investovať do finančnej skupiny Arca Capital, ktorá sa vplyvom pandémie ocitla v problémoch. Na základe vlastných informácií o tom na svojom webe píše týždenník Plus 7 dní. Arca koncom júna požiadala na základe ustanovení Lex Corona o dočasnú ochranu pred veriteľmi.

 

V septembri potom predseda predstavenstva a väčšinový spoluvlastník investičnej skupiny Rastislav Velič pre Denník N priznal, že Arca nevyplatí v plnej miere všetky svoje záväzky v hodnote stoviek miliónov eur a chce dosiahnuť reštrukturalizáciu pod ochranou súdov.

 

Podľa Plus 7 dní mohol vklad Matovičovej dosiahnuť 10 miliónov eur. Premiér uviedol, že s manželkou majú 14 rokov zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo, preto nevie, v akej banke a za aké úroky má jeho žena uložené peniaze.

 

„Prepáčte, niekto vám podsunul nejaké bludy a ja teda kvôli tomu Pavlínku otravovať nebudem. Štrnásť rokov sa absolútne nemiešam do toho, kam sa Pavlínka rozhodne investovať, a túto tradíciu budem poctivo dodržiavať naďalej. A keď to nezaujíma mňa, nevidím prinajmenší dôvod, aby to zaujímalo niekoho iného,“ reagoval na ďalšie otázky Igor Matovič.

 

Premiér čelil otázkam na investičné aktivity svojej manželky aj na tlačovej konferencii po dnešnom rokovaní vlády. „Nerozumiem, prečo by som sa mal k tomu vyjadrovať. Čo moja manželka urobí so svojimi riadne zdanenými peniazmi, mi je úplne jedno,“ povedal, pričom sa opäť odvolával na zrušené bezpodielové vlastníctvo. „Možno to je pravda, čo hovoríte, možno nie,“ dodal.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak