Type to search

SPRÁVY

Matovič ZAPLETENÝ v kauze Judáš?! Expremiér otvorene: TAKTO to celé bolo!

Edita Silna
Edita Silna máj 21

Médiami v stredu preletela závažná informácia vyplývajúca z výpovede exšéfa NAKA Branislava Zuriana. Ten uviedol, že Matovič mal požadovať presun Ľudovíta Makóa z KUFS do SIS. Expremiér sa však pred rokovaním vlády k tejto chúlostivej záležitosti razantne vyjadril.


Len pred pár hodinami prišli médiá so správou, že exšéf NAKA Branislav Zurian mal vo výpovedi uviesť aj meno Igora Matoviča. Expremiér sa podľa neho zasadzoval, aby sa Ľudovít Makó dostal z Kriminálneho úradu Finančnej správy do Slovenskej informačnej služby, kde podľa všetkého aj pôsobil.

 

Samotný minister financií sa pred stredajším rokovaním pristavil pri novinároch, ktorí sa ho na predmetné informácie opýtali, keďže tlačové oddelenie ministerstva doposiaľ nezareagovalo a Zurian sa až do výpovede u vyšetrovateľa nechcel k veci vyjadrovať verejne. Matovič ale takéto tvrdenia Zuriana vo výpovedi rázne odmietol.

 

Nemám s tým nič spoločné,” odpovedal podľa portálu Aktuality na otázku o iniciovaní preloženia Makóa. “Bol som len informovaný, že odchádza z KUFS do SIS,” dodal Matovič so slovami, že doposiaľ nemal možnosť čítať medializované informácie o výpovedi Zuriana. Uviedol tiež, že do procesu prechodu Makóa nijako nezasahoval a ani ho do SIS neodporúčal.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak